Здравје

Здравје

Нашите очи можат да покажат рани знаци на Алцхајмерова и Паркинсонова болест

dart
  Промените во мрежницата на окото може да сугерираат Алцхајмерова и Паркинсонова болест, а „Вашингтон пост“ вели дека лекарите може да го проценат идниот ризик...
Здравје

6 причини зошто менструацијата доцни, а не е бременост

dart
Времето на менструалниот циклус доаѓа и поминува без никакви симптоми, а менструацијата од никаде? Користевте заштита и исклучивте каква било можност за бременост, но сè...
Здравје

Климатските промени ја продолжуваат сезоната на алергии и ја зголемуваат концентрацијата на полен

dart
Климатските промени придонесуваат за почеток на сезонски алергии еден месец порано, покажа новата студија. Утврдено е дека повисоките температури ја продолжуваат сезоната на алергии на...
Здравје

Зашто е важно да се комбинира внесувањето на минералот железо со витамин Ц

Biba
—Витаминот Ц е најпознатиот и најчесто употребуваниот витамин од сите останати.—Тој е витамин растворлив во вода и е еден од најважните витамини за човекот. —Намирници...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.