Author : dart

Наука

Потомците на мегалодон можеби сè уште владеат со длабоките мориња

dart
Неочекуваното и значајно откритие сугерира дека топлокрвните ајкули за кои некогаш се мислело дека се ретки, може да бидат спротивно. Според една неодамнешна студија објавена...
Автомобилизам

Фолксваген одржа специјален настан за испорака на најскапиот голф во историјата

dart
Volkswagen организираше специјален настан за купувачите на најскапиот Golf во историјата на овој модел. Се одржа во Autostadt, Волфсбург, каде што купувачите ги добија своите...
Забава Технологија

Бесплатни онлајн часови за програмирање, веб дизајн и дизајн за деца со Едуфронт

dart
Едукативниот центар за деца „Едуфронт“ најавува бесплатни, отворени, воведни часови за онлајн обуките од Digipath – Дигитални патеки за програмирање, веб дизајн и дизајн. Ваквите...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.