Убавина

Убавина

Како да ја заштитите кожата на лицето од сината светлина што ја емитираат дигиталните уреди

Biba
Овие денови сите поминуваме многу време пред екраните, како за работа, така и за забава. Можеме да кажеме дека во изолација, дигиталните уреди служат како...
Убавина

Што значи SPF факторот на кремите за сончање и како правилно се користат

Biba
  Козметичките производи со заштитен фактор се разликуваат според висината на факторот, водоотпорноста и фотостабилноста. Изборот на средството и како ќе го користиме мора да...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.