Љубов и секс

Љубов и секс

Од посилен имунитет и подобра меморија до полесно слабеење

dart
  Еден сексуален однос е еднаков на 30-минутно трчање. Другите придобивки од сексот следат. Најдобриот лек, оргазмот ослободува ендорфин што предизвикува еуфорија, задоволство и повремено...
Љубов и секс

Секс рекорди

dart
Сексот е област на вечен човечки интерес, неисцрпна тема и област за рушење на рекорди, па затоа сè во врска со сексот се истражува. Научниците...
Љубов и секс

Поради изолацијата во домовите, сè поголем број парови се сомневаат во нивната врска

Biba
Секоја петта личност на возраст помеѓу 25 и 34 години се сомнева во врската со партнерот, бидејќи биле долго затворени во своите домови поради пандемијата...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.