Спорт

Спорт

Во Доха официјално е претставено логото на Светското првенство во фудбал Катар 2020

Biba
  Во Доха, Катар, официјално е претставено логото кое ќе се користи за Светското првенство во фудбал, Катар 2020. Логото како креација носи мотиви од...
Спорт

Ќе биде ли Нејмар ослободен од обвинението за силување во Бразил?

Biba
  Светот на фудбалот често е е сцена на разни обвиненија за финансиски затајувања, силувања, насилства. Понекогаш се докажани, понекогаш не. Деновиве на сцената со...
Спорт

Кевин Дурант излезе од договорот со Голден Стејт Вориорс и стана слободен “стрелец”

Biba
  Кевин Дурант, eден од најдобрите играчи во НБА лигата, реши да не го прифати договорот за продолжување во следната сезона со Голден Стејт Вориорс....

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.