Автомобилизам

Автомобилизам

Ферари со патент за управување на автомобил со џојстик

Biba
Италијанскиот производител на суперавтомобили Ферари, го патентираше управувањето на автомобил со користење на џојстик. Уредот сличен на оној што се наоѓа во авионите, е сместен...
Автомобилизам

Легендарната Lancia Aurelia B20GT реставрирана и со полн сјај

Biba
Експертите за реставрација од Торнли Келам неодамна го завршија реставрирањето на еден од најпознатите автомобили на Ланчија, тркачкиот Aurelia B20GT. Одамна се веруваше дека автомобилот...
Автомобилизам

Британски автомобили што оставиле голема трага во историјата

Biba
Секој од автомобилите наведени во написот оставил длабок белег во автомобилската индустрија, така што ќе ги паметиме засекогаш заради исчекорите што ги направиле. Негативците ќе...
Автомобилизам Избор на уредникот

Што ќе се случи ако по грешка ставите погрешно гориво во вашиот автомобил?

Biba
Можеби долго време сте имале автомобил на дизел, па затоа ставивте дизел во вашиот нов автомобил кој вози на бензин. Можеби ви се случило работникот...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.