Вести

Вести

Скопската Зоолошка градина подготвува нова детска содржина – „Авантура парк“

admin
  На пролет, Зоолошка градина Скопје ќе биде збогатена со уште една содржина која ќе ги анимира најмладите посетители. За првпат кај нас ќе се...
Вести

Почнува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

admin
  Оваа среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено,...
Вести

Заживеа првото бесплатно училиште за музика, уметности и вештини за деца во социјален ризик

Biba
  Здружението  „Проект Среќа“, месецот на детето ноември го започна со долгоочекуваниот проект – Прво бесплатно училиште за музика, уметности и вештини – „Гитари, дирки...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.