Author : Biba

Здравје

Зашто е важно да се комбинира внесувањето на минералот железо со витамин Ц

Biba
—Витаминот Ц е најпознатиот и најчесто употребуваниот витамин од сите останати.—Тој е витамин растворлив во вода и е еден од најважните витамини за човекот. —Намирници...
Забава

Принцот Вилијам и Кејт – како обично скромно семејство во новиот божиќен портрет

Biba
Додека семејните портрети на членовите на британската монархија со години зрачеа со кралски луксуз, новиот божиќен портрет на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со нивните...
Здравје

Прашања и одговори во врска со зајакнување на имунитетот во текот на зимата

Biba
Со доаѓањето на постудените денови, сè повеќе експерти предупредуваат дека е неопходно да се зајакне имунитетот, особено за време на пандемијата на коронавирусите. Секоја личност...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.