Забава

Забава

Елитните руски воени падобранци за првпат со скок од 10.000 метри

Biba
Руските воени падобранци ги вежбаат своите вештини во една од најекстремните средини на Земјата, ледената арктичка пустелија. Вежба од ваков вид, наводно, никогаш не била...
Забава

Најдобрите дестинации за љубителите на чоколадо

Biba
Луѓето избираат дестинации за патувања од различни причини. Ги планираат своите патувања поради климата, специјалните настани, носталгија, но и според дебелината на нивниот паричник. Чоколадниот...
Забава

Бил и Мелинда Гејтс купија куќа од 43 милиони долари во калифорнискиот Дел Мар

Biba
Кога тој не се занимава со донирање на милиони долари за борба против коронавирусот и други најразлични болести, Бил Гејтс и неговата сопруга Мелинда купуваат...
Забава

Секси пикантерии што се пребаруваат на интернет според Гугл

Biba
Гугл објави интересни факти поврзани со пребарувањата за секс. Накратко, се пребарува повеќе за тоа што ако „партнерот не сака секс“ отколку „среќен“, „несреќен брак“...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.