Забава

Забава

Поради несреќата на Болдвин, Двејн Џонсон повеќе нема да користи вистинско оружје на снимањата

dart
  Познатиот холивудски актер Двејн Џонсон, попознат како The rock, изјави дека по трагедијата на снимањето на филмот „Rust“ повеќе нема намера да користи вистинско...
Забава

Во недела започнува зимското сметање на времето, ги враќаме стрелките на часовникот за еден час наназад

dart
  Ноќта од сабота кон недела, поточно на 31 октомври во три часот по полноќ престанува летното и започнува зимското сметање на времето. Потоа ќе...
Забава

Грузиската шахистка го тужи Нетфликс за серијата „The Queen’s Gambit“

dart
  Грузиската шаховска шампионка Нона Гаприндашвили поднесе тужба против американската продуцентска куќа Нетфликс и тврди дека таа била погрешно прикажана во серијата „The Queen’s Gambit“....

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.