Технологија

XIAOMI M365 електричен скутер

Според сите тестирања XIAOMI M365 се води како еден од најдобрите електрични скутери на пазарот.

Во последно време трендот на користење на електрични скутери се зголемува. Се појавуваат бројни производители и сите со своите карактеристики велат дека се најдобри.

XIAOMI M365 е модел од XIAOMI компанијата која произведува Smart уреди. Моделот М365 од производителот е најавен како топ модел, а тоа го потврдуваат и повеќе тестови.

Има автономија од 30 километри, со брзина од 25 km/h.

Ова се неговите карактеристики понудени од производителот:

  • Изработен е од алуминиумска легура која се користи во авиоиндустријата и тежи 12,5 килограми.
  • E-ABS систем за кочење на предното тркало, и диск кочница на задното.
  • Систем за кинетички обновлива енергија.
  • Систем за контрола на брзина.
  • Интелигентен BMS систем. Нивото на батериите може да се следи со апликација на мобилниот телефон.
  • Литиумска батерија 18.650 со капацитет 280Wh, за автономија од 30 километри. Со заштита од пренапон, краток спој, температурна заштита.
  • Брзо склопување (се склопува за 3 секунди).

https://youtu.be/4LqtOn-xLYw

Можеби ќе ве интересира

Држењето лаптоп во скут може да биде многу штетно

Biba

Тајланд “бомбардиран” со 900 000 семки од дрва

Biba

Фејсбук блокира профили во САД

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.