Автомобилизам

Mercedes-AMG G63 Yachting Edition на Carlex чини 329.000 евра

Малку тјунинг компании прават ентериери на автомобили како што тоа го прави Carlex Design. Пред три години од неговата работилница излезе специјална верзија на Mercedes-AMG G63 наречена Yachting Limited Edition, а во наредниот период се појавија уште неколку модели. Сега еден од нив е достапен за продажба.

Тоа е моделот Mercedes-AMG G63 од 2023 година, кој изгледа особено убаво благодарение на неговата морнарско сина боја на каросеријата. Како дел од пакетот Yachting Edition, Carlex користеше бела графика за профилот на теренецот и додаде сребрени детали на предната табла и задната страна. Подготви и нов комплет бандажи, но се продаваат и посебно. Оригиналните значки на Мерцедес се заменети со Carlex, додека однадвор има уникатен капак на резервното тркало со сребрена завршница.

Промени најмногу има во внатрешноста, седиштата се обложени со најквалитетна бела кожа, додека панелите се украсени со истиот материјал. Воланот исто така е обложен со бела кожа, додека овој материјал е надополнет со бела Алкантара на столбовите, таванот и багажникот.

 

Внатрешноста е украсена и со разни дрвени делови, како што е случајот со јахтите. Овие компоненти вклучуваат патосници кои ги заменија стандардните, дрво има и на воланот, а од истиот материјал е изработена и рачката поставена пред патникот на контролната табла. Исто така, задната страна на вториот ред седишта, како и подот на багажникот, се направени од дрво.

Carlex Design бара 329.000 евра за овој Mercedes-AMG G63.

Слични написи

Golf R на ABT со “скромни” 350 коњски сили

Biba

Мик Шумахер чекори кон Формула 1

admin

Најдобрите автомобили на светот за 2018 година

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.