Видеа

Mercedes AMG E63 S катапултиран до 307 километри на час

 

Суперавтомобилите се карактеризираат со луксуз и големи брзини. Забрзувањата до 100 километри на час им припаѓаат на ферари и другите суперавтомобили.

Погледнете како големата лиумузина на Мерцедес им парира на големите момци од луксузната класа.

Mercedes AMG E63 S од о-100 километри на час постигна за неверојатни 3,06 секунди.

Погледнете го видеото.

 

 

Можеби ќе ве интересира

Топ пет “дрифтања” кои тргнале во погрешна насока

admin

Хаос на “Планината на пеколот”

Biba

Украсни футроли за смартфон кои можете да ги направите сами

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.