Select Page

Ford v Ferrari – филм што не се пропушта

Ford v Ferrari – филм што не се пропушта

 

Мет Дејмон и Кристијан Бејл е тандемот кој на прекрасен начин го прикажува воздигнувањето на спортскиот автомобил шелби кој ќе се обиде да го достигне ферари.

Мет Дејмон во улогата на Керол Шелби – дизајнер на спортски автомобили и Кристијан Бејл во улогата на Кевин Мајлс – неверојатниот британски спортски возач, го прикажуваат обидот за создавање на спортски автомобил кој треба да влезе во светот во кој е и Енцо Ферари.

Филмот е базиран на вистинска приказна и е во режија на Џејмс Манголд.

Погледнете го трејлерот и видете што ве очекува.

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.