Забава

Doctor Sauer Зoo Фест во скопската Зоолошка градина

Оваа сабота, со почеток од 12 часот, Скопје ЗОО прославува 97 години од постоењето, како
најстара зоолошка градина на Балканот. На Doctor Sauer ZOO Fest ве очекуваат жонглери,
акробати, едукативна работилница и слатки задоволства – подароци за најмалите посетители.
Се гледаме во 12:00 на Халки бината во Скопје ЗОО.

Слични написи

Американецот Колин О’Брејди е првиот човек што сам го поминал Антарктикот

Biba

Легендарниот Пикасо го создаде постерот за филмот „Битката на Неретва“, а за возврат побарал само вино

dart

Осумгодишен јутјубер заработува 22 милиони долари годишно

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.