Автомобилизам

Citroen го распродаде My Ami Buggy за 17 минути и 28 секунди

Citroen ги продаде сите 50 возила My Ami Buggy за многу кратко време.

Citroen започна со производство на возилото минатата недела, а сите планирани примероци „изгореа“ многу брзо, поточно за 17 минути и 28 секунди.

My Ami Buggy е наменет исклучиво за францускиот пазар, а испораките се очекуваат во август. Четирициклот нема врата, но има ткаенина што може да се навлече во случај на врнежи.

Возилото го придвижува мотор кој испорачува 8 КС, а има и батерија од 5,5 kWh. Максималната брзина е 48 km/h, а досегот е 76 километри.

Citroen My Ami Buggy го започна својот живот како концепт во декември 2021 година.

Можеби ќе ве интересира

Ламборџини ги претстави специјалните верзии на Aventador и Hurican

Biba

Новиот модел на Koenigsegg со назив Jesko е распродаден за само неколку дена

Biba

Vandal One – уличен болид

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.