Категорија Здравје

Здравје

Препораки од нутриционистите за време на топлите летни денови

Biba
Секоја сезона со себе носи свои особености и бара специфичен начин на исхрана поради специфичните потреби на организмот, како резултат на надворешните фактори. Бидејќи жешките...
Здравје

Електронските уреди предизвикуваат несоница

Biba
Долго време телевизијата беше единствениот електронски „прозорец кон светот“, а потоа почнаа да пристигнуваат компјутери, лаптопи, мобилни телефони, таблети, е-читачи, конзоли за видео игри, „паметни“...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.