Категорија Забава

Забава

Корчагинци во МНТ одржаа лекција по хуманост

dart
Средношколците од скопската гимназија „Раде Јовчевски-Корчагин“ вчера во Македонскиот народен театар по вторпат одржаа мајсторска изведба на музичката драма „Чекајќи го…“. Претставата е работена според...
Забава Технологија

Бесплатни онлајн часови за програмирање, веб дизајн и дизајн за деца со Едуфронт

dart
Едукативниот центар за деца „Едуфронт“ најавува бесплатни, отворени, воведни часови за онлајн обуките од Digipath – Дигитални патеки за програмирање, веб дизајн и дизајн. Ваквите...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.