Категорија Автомобилизам

Автомобилизам

Специјален Fiat 500 од Abarth Classicche за прославата на 100 години Монца

dart
Италијанската патека Монца ја прославува 100-годишнината од постоењето на Стелантис Херитиџ со специјална комеморација на автомобилот кој постави голем број рекорди на ова легендарно место...
Автомобилизам

Внукот на Фердинанд Порше објави тизер од новиот модел GTL Coupe со 540 KS

dart
Компанијата наречена Фојербах најави доаѓање на специјален модел базиран на Porsche 911, а тизерите ги објави внукот на Фердинанд Порше. Фојербах е основан од поранешниот...
Автомобилизам

Во Mansory мислат дека Maybach може да биде уште полуксузен

dart
Префинетоста на најлуксузниот Мерцедес зад името Мајбах вклучува и повеќе коњски сили под долгата предна хауба. Недолго по презентацијата на сеопфатно ажурираниот Mercedes-Maybach GLS, германската...

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.