Сцена

“Beautiful People” – долгоочекуваниот дует на Ед Ширан и Калид

 

“Beautiful People” е новиот хит на светската сцена создаден во соработка на британската музичка ѕвезда Ед Ширан и американскиот рапер Калид, а ќе го има и на новиот албум на Ширан “No.6 Collaboration”, кој треба да се појави на 12 јули оваа година.

Песната зборува за тоа дека секоја личност треба да е верна самата на себе и дека не треба да е опседната со изгледот и со материјалното.

На новиот албум на Ед Ширан ќе се најдат 15 песни кои се создадени во соработка со 22 музички гости како Еминем, Бруно Марс, Карди Б, Калид.

 

 

Слични написи

Ќе се снима нов серијал „Ѕвездени патеки“

admin

Елтон Џон ја објави најавата за долгоочекуваниот дует со Бритни Спирс

dart

Животот и смртта на принцезата на EX YU рокот

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.