Технологија

Aston Martin на небото

Англискиот производител на автомобили Aston Martin реши да го освојува и небото. Иако во изминатиот период имаше мали финансиски потешкотии, се стабилизираше и реши да почне концепт за изработка на авион.

Volante Vision Concept е концептот на Aston Martin, визија за луксузен начин на транспорт за иднината.

Од Aston Martin се надеваат дека нивниот концепт за луксуз ќе ја промени иднината на сообраќајот.

Слични написи

Рајт Спирит ќе обезбеди едночасовен лет со 100 патници, на струја

dart

Јапонски товарен електричен велосипед

admin

Зголемен број на повреди со смртни последици заради селфијата

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.