Љубов и секс

9 неточни митови за сексот за време на бременост

Постојат мажи кои не сакаат да имаат сексуални односи со своите бремени партнерки затоа што мислат дека нивниот пенис ќе го удира бебето во главата.

А) Не ласкај се!

Б) Дали целосно сте ја прескокнале човечката биологија или …?

Сета оваа глупост е секако збунувачка за бремената жена која можеби ќе сака да има секс.

 

Еве ги деветте најчести митови што можете да ги слушнете за сексот за време на бременоста и кои се сосема погрешни:

1. Не треба да имате секс затоа што може да му наштети на бебето.

2. Треба да избегнувате некои секс пози.

3. Бебето може да го види пенисот на вашиот партнер.

4. Треба да имате секс за време на бременоста за да го заинтересирате вашиот партнер.

5. Ќе го изгубите вашиот сексуален нагон.

6. Вашиот сексуален нагон ќе се зголеми.

7. Оралниот секс е забранет.

8. Оргазмот може да предизвика спонтан абортус.

9. Сексуалниот однос може да доведе до породување.

Можеби ќе ве интересира

Зачинете го сексуалниот живот на брз и едноставен начин

Biba

Сексуалениот живот по породувањето

dart

Секс заповеди на самосвесни жени

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.