Забава

Програма во МКЦ по повод 55 години од катастрофалниот земјотрес во Скопје

55 години од скопскиот катастрофален земјотрес. МКЦ за Скопје е настан кој нѐ потсетува на солидарноста на скопјани, на солидарноста кон Скопје, на интензивноста, обединетоста и хуманоста на луѓето.

Програмата за оваа година е следнава:

Галерија:
20:00
Restart – Изложба на старата и младата генерација на македонски уметници

Филмска програма:
Досие Скопје:
Епизоди 1 – 10
Почеток: 15:30
Kино Фросина & Плато МКЦ

Музичка програма:
Плато МКЦ
21:30
Ayuune Sule (Гана)
Александар Велики (Македонија)
Hornsman Coyote (Србија)
Natty Fiyah SS (Македонија)
+ промоција на нов видео спот на Sethstat & Мирко Попов

Влезот е бесплатен.
Се гледаме на 26ти јули во МКЦ, за Скопје

Слични написи

Си најдов паричка: среќа, суеверие или нешто друго?

Biba

Густав – најголемиот топ некогаш направен во светот

Biba

Британец помина 5 месеци в море и преплива скоро 3000 километри околу Велика Британија

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.