Сцена

Џенифер Лопез и Алекс Родригез го потврдија крајот на свршувачката: Ќе бидеме подобри како пријатели

 

Во март се појавија гласини дека познатата латино пејачка и актерка Џенифер Лопез (51) и професионалниот бејзбол играч Алекс Родригез (45) раскинале , а сега и официјално го потврдија тоа.

Иако претходно ги демантираа овие информации во кои се наведува дека работат на нивната врска, сепак тие решија да ја прекинат свршувачката.

 

Дури и Родригез одлета во Доминиканската Република каде што Џенифер Лопез најновиот филм, сè со цел да поминат повеќе време заедно, сепак, на крајот сфатија дека не се едни за други.

Тие го испратија своето официјално соопштение до списанието „Пипл“.

“Сфативме дека сме подобри како пријатели и со нетрпение очекуваме да останеме на тој начин. Ќе продолжиме да соработуваме и да се поддржуваме едни со други во нашите заеднички компании и проекти. На едни на други и на нашите деца им посакуваме најдобро. Од почит кон нив, ние имајте само уште еден коментар: Ви благодарам на сите што ни испратија зборови за поддршка “, напишаа тие.

Интересно е што Лопез и Родригез се познаваат скоро 20 години, но дека врската ја започнаа дури во 2017 година, кога повторно се сретнаа. Две години подоцна, следеше веридба, но коронавирусот, бидејќи честопати се наведуваше како причина, ги наруши плановите за венчавката.

Двојката нема заедно деца, но тие и нивните деца од претходните врски живеат како семејство во последните неколку години.

Можеби ќе ве интересира

Принцот Хари и Меган Маркл ја купуваат вилата на Мел Гибсон?

Biba

Шарлиз Терон е подготвена за нова љубов

Biba

Најдобро платени музичари за 2018 година

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.