Select Page

Ќе биде ли Нејмар ослободен од обвинението за силување во Бразил?

Ќе биде ли Нејмар ослободен од обвинението за силување во Бразил?

 

Светот на фудбалот често е е сцена на разни обвиненија за финансиски затајувања, силувања, насилства. Понекогаш се докажани, понекогаш не.

Деновиве на сцената со скандали се појави и Бразилецот Нејмар. Тој во Бразил е тужен за силување на манекенката Најила Триндаде. Таа во својата изјава вели дека во мај оваа година Нејмар ја нападнал во хотел во Париз.

 

Реакцијата на бразилскиот фудбалер е дека се работи за класична уцена и дека нема вистина во нејзиното обвинување.

Со оглед на тоа дека истрагата е прекината поради недостиг на докази, останува на обвинителството во Сао Паоло да реши како ќе постапи по тужбата. Тие имаат 15 дена да донесат решение по ова прашање.

 

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Follow Us

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.