Здравје

Јапонска диета која стана вистински хит

Оваа диета е како создадена за љубителите на банани.

Банани за доручек е основата на оваа јапонска диета, но да се придржувате до правилото секогаш да ги консумирате со една или две чаши млеко.

Значи, наместо доручек, изедете една или две банани, но во текот на денот треба да внимавате оброците да ви се лесни, помали и почести. Така 7-12 дена за да се видат првите резултати.

Покрај тоа избегнувајте кафе и наместо тоа напијте се незасладен чај, и во потполност отфрлете ги алкохолот и слатките. Доколку морате, може да земете малку црно чоколадо и тоа најдоцна до 15 часот. Наместо грицки може да грицкате пуканки, но со минимално зејтин и сол.

И секако, последниот оброк да ви е најдоцна до 18 часот, а ако тоа ви е драстично тогаш во 20 часот нека биде затворањето на кујната.

Слични написи

Прашања и одговори во врска со зајакнување на имунитетот во текот на зимата

Biba

Постапка при убод од пчела, доколку сте алергични

admin

Раното стапување во сексуални односи го зголемува ризикот од рак на грлото на матката

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.