Технологија

Јапонецот Акихико Кондо се ожени со холограм

Венчавката која неодамна се одржа во Јапонија, на која присуствуваа 40 гости, е многу несекојдневна и чудна.

Јапонецот Акихико Кондо реши да се ожени со холограмската пејачка Хацубе Мику и иако на венчавката присуствувале 40 гости, ниеден од нив не бил дел од неговото семејство.

За венчавката Акихико потрошил скоро 18.000 долари.

За тоа што неговото семејство и мајка му не присуствувале на венчавањето, тој изјавил:

“Мајка ми сметаше дека нема причина за славење и затоа реши да не присуствува на венчавката”.

А за неговата љубов кон сопругата, вели:

“Никогаш не сум ѝ бил неверен. Отсекогаш сум ја сакал”.

Иако тој ја заврши церемонијата и себеси се смета за оженет човек, бракот сè уште не е легален.

Компанијата која ги изработува холограмите му издала сертификат и потврда за венчавањето, на која е напишано дека Акихико Кондо и неговата сопруга се венчани над сите димензии.

Можеби ќе ве интересира

Секс-играчка освои награда на Саемот за технологија, но организаторите решија да ја повлечат

Biba

Промени на Фејсбук

admin

Од скелет на праисториски гуштер до робот што се движи

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.