Шутот на Герет Бејл што го насмеа фудбалскиот свет

 

Барселона се пласираше во полуфиналето на Кралскиот куп, откако во реванш мечот го порази Реал Мадрид со 3:0, а еден детаљ од натпреварот го зема приматот за најкоментирана случка.

Се работи за обидот на Герет Бејл во 83-тата минута да постигне гол. Акцијата беше перфектно одработена, но Бејл почетнички шутираше и неверојатно, го промаши целиот гол на Барселона.

Тоа беше доволно социјалните мрежи да експлодираат со шеги на негова сметка.

Погледнете го видеото и моментот на “слава” на Бејл.

 

 

Копирањето на содржината е забрането!