Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Шутот на Герет Бејл што го насмеа фудбалскиот свет

  •  
  •  

 

Барселона се пласираше во полуфиналето на Кралскиот куп, откако во реванш мечот го порази Реал Мадрид со 3:0, а еден детаљ од натпреварот го зема приматот за најкоментирана случка.

Се работи за обидот на Герет Бејл во 83-тата минута да постигне гол. Акцијата беше перфектно одработена, но Бејл почетнички шутираше и неверојатно, го промаши целиот гол на Барселона.

Тоа беше доволно социјалните мрежи да експлодираат со шеги на негова сметка.

Погледнете го видеото и моментот на “слава” на Бејл.