Забава

Што се случува ако во автомобилот оставите шише со вода

 

Според магазинот “Men’s health”, шише со вода во автомобил на летни температури може да предизвика пожар. Тоа му се случило на маж во САД, кој мислејќи дека е добра идеја да има шише со вода во автомобилот кога се високи температури, бил соочен со пожар во автомобилот.

Според истражувањата, утврдено е дека пластично шише во автомобил на летни температури може да достигне и 250 степени Целзиусови и да резултира со пожар.

Погледнете го видеото што го споделил човекот кој го имал овој проблем.

 

 

Слични написи

Се продава вилата на Малта во која еден период живеела кралицата Елизабета II

Biba

Македонија се најде на листата на „Најдобрите места за патување за 2020“ според Lonely planet

Biba

Неколку начини да ја користите пастата за заби низ вашиот дом

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.