Видеа

Хаос на “Планината на пеколот”

 

Само една грешка беше доволна за познатата велосипедска трка да се претвори во хаос.

На овогодинешната трка “Mountain Of Hell 2019” што се одржува на француските Алпи, стотина велосипедисти доживеаја несреќа.

До несреќата дошло кога водечките велосипедисти почнале да паѓаат и останатите велосипедисти зад нив, не можејќи да ја избегнат несреќата, исто така изгубиле контрола и верижно паднале.

Погледнете го видеото.

 

 

Слични написи

За добра реклама не се секогаш потребни многу пари

Biba

Маче што сонува сладолед

admin

Смешни видеа со палави домашни миленици

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.