Сцена

Хали Бери и Марк Валберг заедно ќе снимаат шпионски филм

 

Хали Бери ќе му се придружи на Марк Валберг на снимањето на новиот филм на Нетфликс „Нашиот човек од Њу Џерси“, во кој двајцата ќе ги толкуваат главните улоги.

Валберг ќе работи и на продукција на филмот заедно со Стивен Левинсон. Сценариото за филмот го потпишува Дејвид Гугенхајм.

 

Деталите за заплетот на филмот сè уште не се откриени во јавноста, но се вели дека ова достигнување ја носи приказната за шпионите.

Новиот проект дополнително ќе ги „продлабочи“ односите на Хали Бери со Нетфликс, кој неодамна го откупи нејзиното режисерско деби „Модринка“ и го прикажува на својата платформа.

Можеби ќе ве интересира

Ед Ширан и Џастин Бибер направија уште еден заеднички проект

Biba

Новата идеја на Американската филмска академија наиде на критики

admin

Ќeрката на Мадона, Лурдес е новото заштитно лице на Марк Џејкобс

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.