Забава

Функционален Бугати автомобил составен од лего коцки

Во склоп на промоцијата на новата линија на своите играчки, Лего од милион делови успеа да состави функционален спортски автомобил  Бугати Чирон.

Фактот дека луксузниот супер автомобил Бугати Чирон може да се вози по улица не е мала работа. Овој супер автомобил е составен исклучиво од лего делови, и е во потполност со реална големина како и вистинскиот Чирон.

Без обзир што сето ова е за рекламни цели, мора да се признае дека е џиновската играчка е стварно импресивна.

Слични написи

Најчудниот вулкан на светот

dart

Сите бои на Johnnie Walker

admin

Бродови кои мистериозно исчезнале без трага

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.