Технологија

Фотографии кои покажуваат како работеле луѓето пред да се појави AUTOCAD

Технолошкиот напредок доведе до тоа одредени професии да исчезнат. Во случајов се работи за цртачите на нацрти и планови кои поради појавата на софтверот за проектирање ја изгубиле својата позиција. Софтверот за дизајн и проектирање првпат се појави во 1982 година и оттогаш потребата за цртачи се намалува со тенденција потребата од нив да исчезне.

Сликите подолу ќе ви го отсликаат времето кога не постоел AUTOCAD и кога цртачите биле неопходен дел од индустријата.

Слични написи

Voyager – чевли што се загреваат преку мобилен

admin

Како да се заштитите кога не ја користите веб-камерата

Biba

Google открива со која опција батеријата на мобилниот ќе ви трае подолго

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.