Сцена

Филмот Боемска Рапсодија и актерот Рами Малек добија Златен глобус

Боемска Рапсодија, филмот за животната приказна на Фреди Меркјури, на вчерашното доделување на наградите Златен глобус освои награда за најдобра драма, а Рами Малек доби награда за најдобар актер.

И покрај различните критики што ги имаше филмот во изминатиот период и турбуленциите присутни при снимањето, филмот успеа да ја однесе победата.

Покрај Боемска Рапсодија, награди земаа и филмовите A star is born – кој беше номиниран за пет награди, но доби само една – за најдобра оригинална песна (Shallow), а филмот Green book освои три награди и тоа за најдобар мјузикл, најдобро сценарио и за најдобар спореден актер Mahershala Ali.

Слични написи

Хали Бери и Марк Валберг заедно ќе снимаат шпионски филм

dart

Адел го напушти интервјуто откако новинарот рече дека не го слушал нејзиниот нов албум

dart

Мадона го одложи појавувањето на новиот албум за 2019 година

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.