Вести

Утре во Зоолошка – Хуманитарен базар за бездомните крзнени пријатели

 

Да помогнеме на нашите бездомни крзнени пријатели!
Многу кучиња чекаат да го најдат својот дом, многу од нив чекаат лекување, операции, храна, топли ќебенца, куќички.
Во недела (03.03), од 12:00-15:00, во Зоо Скопје ќе бидат поставени кутии за донации, а на влезот ќе има Зоо базар, каде што ќе бидат поставени штандови со сувенири, привезоци, маички со животински принт. Сите собрани средства од штандовите, ќе бидат наменети за спасување на животот на многу крзнени пријателчиња.
Во оваа благородна акција учествуваат и голем дел граѓански активисти и здруженија за заштита на животните, кои несебично секојдневно помагаат на бездомните животни.
Да ги научиме најмалите за љубовта кон животните, емпатијата и помагањето на послабиот, а сепак најискрен човеков пријател.

 

Слични написи

Петто јубилејно издание на извонредното музичко доживување “Мала Италија патува”

Biba

Анимацијата “Една” освои престижна награда на Филмскиот фестивал во Краков

Biba

Претстојниот Skopje Wine Expo 2019 нуди богата музичка програма

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.