Забава

Три хороскопски знаци што не можат без секс

Доколку ги прашате астролозите, постојат три хороскопски знаци кои тешко се снаоѓаат со апстиненцијата од секс.

Тоа се скорпијата, стрелецот и близнаците, пишува Bustle. За нив е исто толку тешко да живеат без секс, како и без други форми на интимност или сексуално исполнување. Тешко преживуваат без да се бакнуваат, без нежности, како и без мастурбација.

Близнаците брзо ја губат самоконтролата. Тие се паметни, љубопитни и ги носат тие особини и во кревет. Сакаат флертување, валкани разговори и секс.

Скорпијата е веројатно хороскопскиот знак што најтешко би се воздржал од сексот. Таа обожува забрането овошје. Скорпијата е сексуален знак и припадниците на овој знак се вистинските заводници, бидејќи нив ги води Плутон, кој се занимава со секс и други табу-теми.

Стрелецот сака да се препушти на моментот. Тие се спонтани и забавни, а пред сè страстни. Независни се и имаат тенденција да играат според свои правила. Ако се чувствуваат привлечно, лесно можат да се опуштат и да не размислуваат двапати.

 

Можеби ќе ве интересира

Обувки што не се препорачуваат кога возите автомобил

Biba

Зошто ги гризете усните кога слушате музика што ви се допаѓа или додека танцувате

Biba

Kudadoo, најдобриот луксузен ресорт на светот

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.