Љубов и секс

Три хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

 

Верноста е многу важна во секоја љубовна врска, а меѓу хороскопските знаци се издвојуваат оние кои ќе бидат поверни партнери од другите. Водените знаци Рак и Шкорпија се во првите редови.

Рак

Луѓето родени во знак на рак имаат традиционално размислување и бараат сигурни и стабилни врски. Семејството игра важна улога во нивните животи и повеќе од сè што сакаат место што можат да го наречат дома. Сè додека се задоволуваат емоционалните потреби на Ракот и тие се чувствуваат безбедно во својата врска, тие се верни.

 

За разлика од другите хороскопски знаци, емоционалната безбедност на Ракот е подлога околу која се врти нивното универзално чувство на смисла во животот и постоењето, па токму затоа нивната мисија во животот е да најдат сродна душа и да ги „пуштат своите корени“. Тие не играат кога станува збор за врските, и сè додека чувствуваат дека нивниот партнер ги цени, тие не би ни помислувале на другите.

Раковите исто така се длабоко лојални на своите корени и семејство, затоа што една од нивните најважни потреби е припадност и тие најчесто тоа ќе го остварат преку припадност кон семејството и заедницата.

Шкорпија

Скорпијата е воден знак кој може да изгледа ладно на прв поглед, но штом воспостави квалитетна врска, тој е крајно верен. Лојалноста на Шкорпија произлегува од нивната интензивна емпатија и интуиција.

Под влијание на Плутон, небесниот симбол на преродбата, борбата и трансформацијата, не можете да кажете или да сторите ништо за да ги исплашите Шкорпиите, што им дава сила да одат рака под рака со вас во вашите најмрачни моменти.

Сепак, нивната лојалност мора да биде взаемна – тие се точно толку верни како и нивниот партнер, ниту процент повеќе. Тие се одмаздоубиви и не простуваат за предавство, чекајќи ја можноста кога ќе им вратат „со среќа“ на оние што им замериле.

Бик

Многу поверојатно е дека Бик ќе го обвини својот партнер за изневерување отколку тој. Бикот е многу лојален и ќе се држи цврсто кога ќе ја најде „вистинската“ личност. Но, бидејќи имаат проблеми со љубомора, тие можат да се сомневаат дека нивниот партнер е неверен, дури и кога нема докази за тоа.

Како земјен знак, Бикот е вкоренет во рутината и е уверен во едноставните задоволства во животот, а мотивиран од влијанието на Венера ги користи сите начини да ја изрази својата лојалност. Бикот е исто така најсигурен знак на зодијакот, тие се секогаш блиски кога ви треба практичен совет и поинаква перспектива.

Овој хороскопски знак е еден од најтврдоглавите, што е една од причините зошто можете да очекувате дека откако ќе решат да бидат „на ваша страна“, тие ќе издржат.

Можеби ќе ве интересира

Најчестите и најоткачени сексуални фантазии

admin

Заедничкиот живот пред брак има предности, но и маани

Biba

Колку трае сексот кај паровите што добиле дете?

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.