Љубов и секс

Три важни зборови што можат да го поправат секој лош секс

Потребно е искуство за да се изгради сексуална самодоверба. Овие чекори ќе ви помогнат да го зајакнете, што ќе направи да се чувствувате целосно задоволни.

1. Биди кралица на твоето задоволство
Познато е дека жените кои почесто мастурбираат се посигурни во сексот и наоѓаат поголемо задоволство во него затоа што знаат како да постигнат оргазам.

„Ако сè уште не сте го сториле тоа, не заборавајте да одвоите време да ги откриете сопствените ерогени зони, како и интензитетот на контакт кој најмногу ви одговара “, вели сексологот Емили Морс.

Никој не може да ти го прочита умот, па ако сакаш нешто, мора да го побараш.

 

 

2. Научете да го гледате вашето тело како секси-тело
За сексуална самодоверба, важно е да се сака сопственото тело и да се доживеете себеси како сексуални суштества. За да се постигне оваа цел, важно е да се вежба. Носете еластична свилена долна облека, тесен фустан, потпетици или кој било друг додаток што ве прави пожелна, прошетајте пред огледалото и навикнете се на оваа идеја.

3. Кажете ги овие три волшебни зборови
Никој не може да ти го прочита умот, па ако сакаш нешто, мора да го побараш тоа. Ова правило е особено точно кога се работи за сексот. Ако вашиот партнер прави нешто за време на сексот што не ви се допаѓа, најдобро е да му го кажете тоа.

„Уживајте во моментот и не заборавајте да ги кажете овие три моќни зборови: „Ајде да пробаме вака“, заклучува д-р Морс.

Можеби ќе ве интересира

Осум сексуални фази низ кои поминуваат паровите кои се во долги врски

Biba

Што ако партнерот ви каже дека му треба простор

Biba

Најчеста причина поради која партнерите се разделуваат

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.