Спорт

Траумите на Роналдо не престануваат

Скандали се редат во секојдневието на Кристијано Роналдо. Се зголемуваат наводните пријави од девојки кои биле во негова близина, а изјавуваат дека тој ги силувал.

Во САД, обвинителството во Лас Вегас веќе има обемен предмет за Роналдо и му се заканува започнување на постапка против него, со можност тој да заврши и во затвор.

На интернет се појави фотошопирана фотографија на Кристијано Роналдо, која покажува како би изгледала FIFA 19 за играчката конзола PS4, според актуелната состојба со обвинувањата.

Неговите противници си најдоа начин како да го исмеваат.

Слични написи

Финалето на СП во фудбал меѓу Хрватска и Франција го следеле неверојатни 1,12 милијарди луѓе

Biba

Новак Ѓоковиќ по четврти пат прогласен за најдобар спортист на светот

Biba

Испадите на Мурињо немаат граници

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.