Автомобилизам

Тојота и Субару подготвуваат хечбек за 2022 година

Според информациите кои доаѓаат од Јапонија, Тојота и Субару соработуваат на друг проект, а резултатот ќе биде два нови хечбек „близнаци“.

Јапонските медиуми пишуваат дека Субару и Тојота заеднички развиваат нова „WRC машина“ што ќе дебитира есента 2022 година и која ќе има тело слично на големината на Импреза.

Моделот на Субару ќе има монтиран боксер мотор, а дали ќе ја придвижува и верзијата на Тојота сè уште не е познато.

Тојота веќе има соработка со Субару во форма на модел BRZ / GT86 и со BMW, што резултираше во моделите Z4 / Supra.

Можеби ќе ве интересира

Alpina D3 S е уште посилна и побрза верзија на BMW M340d

Biba

Како гумите на автомобилот да ви траат подолго

Biba

Грешки што го уништуваат рачниот менувач

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.