Автомобилизам

Топ 6 спортски автомобили со најдобар звук

Вечната битка на најдобрите и најскапите автомобили на светот опфаќа повеќе полиња. Покрај моќта, дизајнот и цената, на цена исто така е и звукот кој тие автомобили го даваат од ауспусите. Еве една таква споредба и класификација на ТОП 6 автомобили со прекрасен звук.

Во видеото што ќе го погледнете силата си ја одмеруваат 6 топ спортски автомобили и тоа: Bugatti Chiron, Ford GT од 2005 година, Ford GT од 2018 година, McLaren 720S, Ferrari 458 Speciale, Lamborghini Ursus.

Погледнете го видеото и слушнете ги сите автомобили како звучат и направете си листа на најдобри според ваше мислење.

Слични написи

Заврши четириесет и првото издание на Дакар 2019

admin

Новиот T-Cross доби пет ѕвезди во Euro NCAP тестовите

admin

Golf R на ABT со “скромни” 350 коњски сили

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.