Сцена

Тајра Бенкс повторно се најде на насловната страница на “Sports Illustrated Swimsuit”

 

Тајра Бенкс спектакуларно се врати на сцената со прекрасен изглед, во жолто бикини и тоа на магазинот “Sports Illustrated Swimsuit”.

Таа е првата црна манекенка која се појави на насловната страна на магазинот во 1997 година.

“Откако Тајра Бенкс се појави на некоја насловна страна во 1996 година, таа се претвори во своевиден моден могул, култна икона која за многу жени стана инспирација”, вели уредникот на магазинот, М.Џ. Деј.

Дури ни самата Тајра Бенкс не може да верува дека поминале три децении од почетокот на нејзината кариера како модел.

Во 1993 година Бенкс потпиша договор со Cover Girl, а брзо потоа стана модел на Victoria’s Secret.

 

 

Слични написи

Добитници на наградата Оскар за 2019 година

Biba

„The old man and the gun“ е последниот филм во кариерата на Роберт Редфорд

admin

Хали Бери и Марк Валберг заедно ќе снимаат шпионски филм

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.