Select Page

Со своите 56 години Деми Мур позираше гола за магазинот Harper’s Bazaar

Со своите 56 години Деми Мур позираше гола за магазинот Harper’s Bazaar

 

Скоро 30 години откако бремена и гола се појави на насловната страна на магазинот Vanity Fair, Деми Мур се соблече за Harper’s Bazaar.

Во ноември оваа година таа ќе наполни 57 години, но судејќи по изгледот и виталноста, како да има многу помалку.

Познатата актерка се појави гола на насловната страна на Harper’s Bazaar, а истата фотографија е поставена и на нивниот инстаграм-профил, но и на личниот профил на Деми, каде за релативно кратко време собра дури 40 000 лајкови.

 

 

Една од причините за нејзиното разголување е скорашното појавување на нејзината книга “Inside out” во која раскажува за нејзините борби, книга во која разоткрива сè.

 

 

Наши пријатели

Патување низ времето

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.