Убавина

Совршена коса и кожа со масло од арган

Природата има моќ да не маѓепса и да ни обезбеди придобивки за нега на телото. Во срцето на Мароко, има скапоцен подарок на природата – маслото од арган. Ова масло не е само за луксузни салонски третмани, туку е тајната за совршена коса и кожа.

Желба за коса која блеска со здравје и кожа која изгледа помлада? Тајната е аргановото масло. Неговата моќ да ги хидрира и регенерира клетките помага во намалување на брчките и и дава на косата привлечен сјај.

 

Ако сакате да ги искусите сите придобивки од маслото од арган, не треба да купувате скапи производи – чистото, ладно цедено масло од арган е се што ви треба. Нанесете ја на косата и скалпот и разбудете се со сјајна коса и свежа кожа.
Заборавете на скапите салонски третмани – направете сами маска за коса дома!

Измешајте масло од арган со кокосово масло, нанесете на косата и уживајте во моментот на луксуз. Косата ќе ви се заблагодари.

Слични написи

Кремасти бронзери за заводливо лице

Biba

Маникирот на иднината постои и доаѓа во спреј

dart

Ако страдате од синдром на испукани усни, може да ги пробате овие 8 совети

dart

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.