Спорт

Сеск Фабрегас потпиша за Монако до 2022 година

Шпанецот Сеск Фабрегас потпиша тригодишен договор со францускиот прволигаш Монако.

Тој го напушти Челзи и прејде во клубот кој го тренира неговиот некогашен соиграч Тиери Хенри.

“Нестрплив сум да почнам да играм за Монако. Сакам да му помогнам на тимот”, изјави Фабрегас.

Монако не му исплати никаква отштета на Челзи, но со сигурност плавците ќе добијат надокнада што моментално не е објавена, а е поврзана со настапите на Фабрегас во дресот на клубот.

Монако е моментално во голема криза – се наоѓаат на претпоследното место во Лига 1 и им претстои огромна битка за опстанок. Тиери се надева дека Фабрегас е делот од сложувалката што ќе го овозможи тоа.

Слични написи

Тенисерката Радванска со само 29 години ја заврши својата кариера

admin

Мариjано Дијаз е новата „седумка” на Реал Мадрид

Biba

Ќе биде ли Нејмар ослободен од обвинението за силување во Бразил?

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.