Љубов и секс

Секс рекорди

Сексот е област на вечен човечки интерес, неисцрпна тема и област за рушење на рекорди, па затоа сè во врска со сексот се истражува. Научниците во Калифорнија открија кои се официјално најголемите оргии во светот, а кои се рекордни по бројот на оргазми. Некои од овие записи се невообичаени, додека други ги тестираат сите граници.  

Американецот Џона Фалкон има најголем пенис со димензии 34,2 сантиметри, додека Ен Свон од Шкотска може да се пофали со вагина од 48 сантиметри.

Научниците од Центарот за брачни и сексуални студии во Калифорнија измерија најголем број оргазми за еден час. Рекордер беше жена со 134 од нив (со нов оргазам приближно на секои 44 секунди). За мажите, резултатот беше многу поскромен, што го држеше човек со 16 оргазми за еден час.

Најголемиот музеј на пенисот во светот, оној во Рејкјавик, Исланд, е отворен во 1997 година. Денес содржи и изложува над 300 примероци од пенисот. Аплицираат и поголем број мажи кои би сакале да го дадат својот пенис по смртта.

Мажите често се фалат со можноста да ги откопчаат градниците, а сегашниот рекорд го држи Томас Вогел, кој им откопча дури 56 во минута, а интересно е да се напомене дека тој користеше само една рака.

Најголемите оргии на светот се случија во голем магацин во Јапонија, каде што дури 250 парови имаа секс истовремено. Сето тоа го снимаше филмска екипа. Сите 500 аматери биле тестирани за сексуално преносливи болести.

Најсилната вагина на светот и официјално и припаѓа на руската гимнастичарка Татјана Кожевникова, која со гениталиите може да крене дури 14 килограми. Таа вели дека тоа е резултат на секојдневно вежбање на вагиналните мускули пет минути веќе 20 години.

Можеби ќе ве интересира

Еволуција на интимната фризура низ времињата

Biba

Реализација на сексуалноста преку објавување на голи слики

Biba

Што сакаат мажите повеќе: див секс или нежност и романтика

admin

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.