Љубов и секс

Секс заповеди на самосвесни жени

 

1. Вашите фантазии, колку и да се перверзни и невообичаени, не ве прават чудак!

2. Не мора да бидете за вљубени за да доживеете добар секс!

3. Апсолутно е дозволено (прочитајте: пожелно) да му покажете на вашиот партнер што сакате во кревет!

4. За вкусовите не се дискутира! Правете што сакате и не се согласувајте на ништо што не ви се допаѓа!

5. Сексот не е нешто за што треба да бидете благодарни, дури и ако е одличен! Добриот секс е апсолутно право!

6. Тој нема да го забележи вашиот целулит или коса за време на сексот. Верувајте ни, тоа е последното нешто што му паѓа на ум!

7. Сексот не е нешто од што треба да се срамите или нешто за што треба да жалите!

8. Ентузијазмот и храброста се најдоброто оружје за разгорување на страстите. Покажете му каква жена има!

9. Обидете се со нешто ново од време на време. Во никој случај не дозволувајте сексот да се поврзува со рутина и досада!

10. Многу порнографски содржини се вкусни и привлечни, дури и за жените. Слободно уживајте во нив!

Можеби ќе ве интересира

Што помислуваат мажите кога ќе видат голо женско тело

Biba

Зошто не треба да глумите оргазам

admin

Сексуални проблеми што им се случуваат и на најдобрите

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.