Забава

Секси пикантерии што се пребаруваат на интернет според Гугл

Гугл објави интересни факти поврзани со пребарувањата за секс. Накратко, се пребарува повеќе за тоа што ако „партнерот не сака секс“ отколку „среќен“, „несреќен брак“ или „сексуална поза“. Се чини дека на сите им недостасува секс. Сопрузи, сопруги, момчиња и девојки. За изненадување е тоа што девојките се жалат двапати повеќе. Пребаруваат„дечкото не сака да има секс со мене “.

Иако е вообичаено верувањето дека мажите се оние кои сакаат секс цело време, а жените не, податоците од Гугл покажуваат сосема спротивно.

Друг вообичаен проблем што ги мачи паровите за кој пребаруваат решение на Google е „Мојот партнер не одговара на мојата порака“.

Втората работа што ја откриваат пребарувањата во Гугл е дека многумина имаат недостиг на самодоверба и разни несигурности за нивниот физички изглед. Веројатно многумина веднаш ќе претпостават дека „посилниот“ пол е „најпроблематичен“ – големината на пенисот. Точно, мажите му поставуваат на Гугл повеќе прашања во врска со нивниот пенис отколку за сите други делови од телото.

Сепак, нелогично е дека едно од главните прашања што ги поставуваат во врска со нивниот пенис на Гугл е „Колку е голем мојот пенис”, но не е јасно зошто тие мислат дека Гугл го знае тоа.

Но, големината на пенисот на партнерот за жените се чини дека не претставува проблем и многу ретко ги внесуваат овие зборови во пребарувачот – само една жена од 170 пребарува факти поврзани со пенисот на мажот.

Сепак, не изненадува што и жените, исто така, имаат многу несигурности во врска со својот изглед, така што терминот „изглед на градите“ се пребарува околу седум милиони пати годишно (од кои 300.000 одат во пребарувања за зголемување на градите).

На мажите втората најголема несигурност – по онаа за големината на пенисот – е несигурноста за предвремената ејакулација и честопати бараат „како додека имаат секс да не свршат прерано“.

Можеби ќе ве интересира

Меѓународен ден на мажите

Biba

Тајната на девојката што се слика гола во националните паркови

admin

Лондон е прогласен за најдобра туристичка дестинација

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.