Спорт

Сари стана првиот италијански тренер кој се пласирал во финалето на Европската лига

 

Тренерот на Челзи Маурицио Сари, стана првиот Италијанец кој успеа да се пласира во финалето на Европската лига.

Плавците го елиминираа Ајнтрахт по изведувањето на пенали и со тоа го решија патникот во финалето.

На 29 мај Челзи ќе ги вкрсти мечевите со градскиот ривал Арсенал. Тоа ќе биде англиско финале, како што е случајот и со финалето на Лигата на шампиони каде за титулата ќе се борат Тотенхем и Ливерпул.

 

Слични написи

Мохамед Салах по втор пат прогласен за најдобар африкански фудбалер

admin

Кошаркарите на Македонија ја совладаа Албанија

admin

Пцостите на Инстаграм го чинеа Нејмар три меча неиграње

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.