Спорт

Сантјаго Бернабеу – чудото од 500 милиони евра

Реновирањето на „Сантјаго Бернабеу“ започна пред една година, при што Реал Мадрид објави како ќе изгледа нивниот стадион кога ќе заврши целата работа.

Планирано е стадионот да биде подготвен за стартот на сезоната 2022/2023, а во Реал очигледно веруваат дека сегашната состојба со корона вирусот нема да ги спречи да го сторат тоа.
„Кралевите“ на Твитер објавија видео во кое се прикажани сите фази од реконструкцијата на стадионот.
Во него ќе бидат вложени 500 милиони евра и откако ќе се комплетира, „Сантјаго Бернабеу“ несомнено ќе биде најубавиот стадион на светот.

Можеби ќе ве интересира

Финалето на СП во фудбал меѓу Хрватска и Франција го следеле неверојатни 1,12 милијарди луѓе

Biba

Ракометарите на Работнички ги изненадија дечињата на Инфективната клиника во Скопје

Biba

Мурињо се враќа во Интер?

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.