11.8 C
Скопје
25 февруари 2024
Автомобилизам

Русите не престануваат да изненадуваат

 

Русите со нивните технолошки и технички изненадувања континуирано нè изненадуваат.

Нивното најново техничко достигнување е Bentley Continental GT на гасеници и со тоа направија најлуксузен тенк на светот.

На прв поглед можеби целиов овој проект изгледа бизарно, но на руската група на инженери треба да им се честита, бидејќи ова чудо вистински функционира.

Возилото е наречено Ultratank и може да се каже дека името совршено му одговара.

Проектот е сè уште активен, бидејќи инженерите се сретнуваат со одредени проблеми кои чекор по чекор ги решаваат.

Моментално, Ultratank може да достигне брзина од 50 km/h, но Русите работат на тоа тој да може да ја стигне бројката од 100 km/h.

Како изгледа и како функционира Ultratank може да видите на видеата.

 

 

Слични написи

Тест на издржливост на сопирачките на Bugatti Chiron

Biba

ABT не престанува да изненадува: Audi RS6 Avant Performance Nogaro Edition

admin

Мерцедес покажа малку од новиот болид

Biba

Овој сајт користи колачиња за подобрување на корисничкиот интерфејс. Прифати Прочитај

Почитувани! Не е дозволено копирање на текстови од Прекрасен свет.